Leto na DDI ZO Junior – 25. júla 2015 – Deň otcov

V sobotu 25. júla sa medzi 16:00 do 19:00 hod. sa na Detskom dopravnom ihrisku ZO JUNIOR, Harmincova 4, Bratislava – Dúbravka uskutočnila ďalšia akcia: “LETO na DDI” Zábavné letné poobedie prišlo s nami stráviť  viac ako 100 detí a rodičov, či starých rodičov… Na akcii “Leto na DDI” si návštevníci zopakovali spolu s Dopravnou políciou z Dúbravky a s tímom DDI ZO Junior pravidlá cestnej prestávky a precvičili si jazdu na bicykloch, kolobežkách a organizovaný prechod chodcov cez križovatky.
Pre deti boli pripravené aj jazdy zručnosti okolo dopravných kužeľov.
Slovenský Červený kríž Bratislava – mesto nám predvideol ukážky prvej pomoci. Deti spolu s rodičmi si mohli prezrieť aj vozidlo Záchrannej zdravotnej služby – spoločnosť SADOZ.
Modely lietadiel, rakiet, ako aj let drónov nám ukázali modelári zo ZO Junior a na podujatie prišiel aj náš 3-násobný majster sveta v raketovom modelárstve pán Štefan Mokráň.
Cyklisti z Kaktus Bike (https://www.facebook.com/kaktusbike) deťom radili, ako si vybrať správny bicykel a ako ho udržiavať. Predvideli nám aj ukážky jednoduchých technických prvkov. No a samozrejme nechýbali ani omaľovánky s dopravnou tématikou, maľovanie na tvár a hry pre najmenších.
Na susedskú návštevu k nám zavítala aj Vodárenská komunitná záhrada z Karlovky a spolu s deťmi si zasadili niekoľko rastliniek do kochlíkov, ktoré si “malí záhradníci” mohli potom odniesť a ozdobiť si nimi balkón či izbičku… 🙂 (https://www.facebook.com/pages/Vodárenská-komunitná-záhrada/584937634929476). Krásne podujatie natáčala aj Dúbravská TV.

You may also like...