Leto na DDI – “DIEŤA – PSÍK – CESTNÁ PREMÁVKA” – 22. augusta 2015

DETSKÉ DOPRAVNÉ IHRISKO ZO JUNIOR Bratislava – Dúbravka v rámci aktívít “LETO NA DETSKOM DOPRAVNOM IHRISKU” – tentokrát v spolupráci s KOMUNITOU AMY’S HOPE spoločne zorganizovali dňa 22. augusta 2015 ďalšie zábavno-vzdelávacie podujatie pre verejnosť – rodiny s deťmi, na tému: “DIEŤA – PSÍK – CESTNÁ PREMÁVKA”.
Na podujatie, na ktorom boli vítané všetky vekové kategórie, prišli rodiny s deťmi a niektorí aj so psíkmi. Akcia sa konala v areáli Detského dopravného ihriska na Harmicovej ulici v Dúbravke a návštevníkom a ich štvornohým miláčikom sme pripavili pestrý program, vedomostný kvíz a pre deti aj malé ceny.
KOMUNITA AMY’S HOPE ako hlavný spolu-organizátor podujatia pripravila pre deti aj psích miláčikov zábavu, občerstvenie a zabezpečovala poriadok počas podujatia.
Dievčatá z OZ DOG AZYL, ktoré prišli aj s niekoľkými psíkmi, nám porozprávali, prečo si adoptovať psíka, čo všetko je s tým spojené. Návštevníci mali možnosť vidieť niekoľko psíkov, ktorí hľadajú domov.
Potom nám DOGSTAR – psie centrum predviedlo, ako deti naučiť zvládať psíka, ako sa k nemu správať, vychovávať ho, vycvičiť, ako sa správať so psíkom v cestnej premávke a mnoho ďalších užitočných informácii aj s ukážkami.
Pri veterinárnom stánku sa deti dozvedeli od veterinárnej lekárky MVDr. Kataríny Baráthovej, ako sa starať o psíka po veterinárnej stránke, a hlavne prečo. Malí zvedavci mali veľa otázok.
Deti spolu s rodičmi mali možnosť prezrieť si aj vozidlo Záchrannej zdravotnej služby – plne vybavené prístrojovou a zdravotníckou technikou, ktoré poskytla aj spolu s kvalifikovaným zdravotníckym personálom – spoločnosť SADOZ.
V príjemnom zelenom areáli DDI ZO JUNIOR boli pre deti pripravené rôzne hry, jazda zručnosti okolo dopravných kužeľov, kreslenie, vedomostná súťaž atď. Deti mali možnosť tentoraz príst aj so svojimi štvornhými miláčikmi, nájsť si nových kamarátov a dozvedieť sa všeličo zaujímavé. Pri každom stanovisku odpovedali na otázky vedomostného kvízu a za odpovede ziskali pečiatky na kartičky, ktoré boli na záver akcie zlosované a piati malí výhercovia si odniesli domov milé ceny. Niektorí návštevníci priniesli do zbierky pre psie útulky obojky, vôdzky, peliešky, misky atď. – skrátka veci, ktoré opustení psíkovia potrebujú. Ďakujeme všetkým, ktorí s nami prišli stráviť krásne letné popoludnie a už teraz sa tešíme na ďalšiu akciu – o týždeň v sobotu 29. augusta 2015 od 16:00 – 19:00 hod., ktorú DETSKÉ DOPRAVNÉ IHRISKO ZO JUNIOR organizuje v areáli DDI v rámci aktivít LETO NA DDI – Srdečne Vás pozývame!

You may also like...